Keha ja hingekohtumispaik!

Kuidas VERERÕHKU ALANDADA? 30 taimeretsepti esivanemate apteegist +22 muud võimalust

Kuidas VERERÕHKU ALANDADA?

30 taimeretsepti esivanemate apteegist

1. Õunaäädikas - 2 tl õunaäädikat klaasi vee kohta juua enne hommikusööki. Juua kokku 3 x päevas klaas õunaäädikavett. Aitab ka õunaäädikalapp jalataldadele.


2. Loorberileht - 5 loorberilehte panna õhtul klaasi keeva veega termosesse. Hommikul valada pool termosest klaasi ja juua ära enne sööki.

3. Kaneel keefiriga - segada 1 tl kaneelipulbrit klaasi keefiriga, tarvitada vahetult enne uinumist.

4. Tatraõied - võtta tatraõied ja lehed 1 spl ürti klaasi keeva vee kohta. Lasta tõmmata 45 min, kurnata ja juua poole klaasi kaupa enne sööki 3-5 x päevas. Vastunäidustuseks on kõrge verehüübivus.

5. Aprikoosid - süüa värskeid või kuivatatud aprikoose. Päevas tuleks süüa ka 1 sidrunilõik või tarvitada ära ühe sidruni mahl.

6. Peakapsas - valge peakapsa lehtede söömine mõjub tervistavalt. / Vanga

7. Kreeka pähkel meega - süüa 3 x päevas segu 100 gr purustatud Kreeka pähkli tuumadest ja 50 gr meest. Ravi kestvus on 2 kuud. / Vanga

8. Jõhvikad - marjad hõõruda suhkruga või meega ja tarvitada kogu päeva jooksul.

9. Porgandi- ja peedimahl sidruni, rõika ja meega - võtta 1 spl porgandi- ja 1 spl peedimahla ning 1spl mett, 1 sidruni mahl ja teeklaasitäis rõikamahla. Võtta tund enne sööki 3 x päevas 1 spl kolme kuu jooksul. Pärast kuuajalistr vahet võib kuuri korrata.

10. Küüslauk - süüa värskelt, pulbrina, tarvitada tilkadena, 3 x päevas 10 tilka. See meetod tuntud üle 5000 a. tagasi Egiptuses, hiinas ja Tiibetis. Küüslauku peeti juba siis imerohuks. Ettevaatust: ei sobi rasedatele, samuti võib ülemääraselt ärritada limaskesti kõhuhädade korral.

11. Hõbesõrmused - kanda nimetissõrmes. Kuldsõrmus ergutab tugevasti keha energeetika, kuid hõbe vastupidi rahustab. / Vanga

12. Must aroonia - sisladab P- vitamiini ja joodi, langetab vererõhku. Süüakse värskeid marju või juuakse mahla 100 gr pool tundi enne sööki kuu aja jooksul. Doosi mitte ületada, liigsel tarbimisel / üle 300 gr ööpäevas/, võib kutsuda esile trombide tekke veres. Aroonia on veel vastunäidustatud maohaavadele, gastriidi, kaksteistsõrmiku haavandi puhul.

13. Sidrunmeliss - melissitee valmistamiseks võtta 2 tl droogi 1 klaasi keeva vee kohta. Lasta tõmmata 10 min, juua 1 klaas enne uinumist. Mugav on kasutada vastavat taimevett: SIDRUNMELISS

14. Viirpuu - marjad, ekstrakt, mahlo on tuntud vererõhu alandajana.

15. Tatraõied, porgandiseemned, raudrohi, põldosi, hanijalg, kibuvitsamarjad, metsmaasikalehed, võilillejuured. Kuivatatud drooge tuleb võtta võrdsetes osades, keeta neist teed ja juua järjekindlalt kogu päeva jooksul igasuguse muu vedeliku asemel. Kuu ajaga peaks tulemused olema märgavatad. Ettevaatust: südamepuudulikkuse puhul ei sobi.

16. Aaloemahl. Seda soovitavad peaaegu kõik ravitsejad, kuid selle manustamise normid on erinevad. Vanga retsept on 3 tilka aaloemahla 1 teelusikatäie keedetud jahutatud veega 1 kord päevas tühja kõhuga. Raviajaks on 2 kuud. Ettevaatust: alla 3 -aastase taime mahl veel raviks ei sobi.

17. Raudrohi 30 gr, verevaõieline viirpuu 15 gr, põldosi 15 gr, valge puuvõõriku kasvud 15 gr, väike igihali ehk hauamürt 15 gr. Supilusikatäis loetletud taimesegu 250 ml keeva vee kohta jätta 3 tunniks tõmbama, ajada 5 minutiks keema, lasta 15 min jahtuda. Võtta 1 spl 3 x päevas. Mugav kasutada vastavat taimevett, mida pihustada suhu:  RAUDROHI , PÕLDOSI

18. Valge puuvõõrik - puuvõõriku kasvud pesta ja keeta 3 tundi aeglasel tulel. Ekstrakti juua 50 ml 2 x päevas hommikul ja õhtul enne sööki.

19. Männiõietolm - juua 2 teelusikatäit kuivatatud õietolmu klaasi kuuma piimaga hästi segatult 1 x päevas.

20. Mustikas - 4 teelusikatäit kuivatatud marju klaasi keeva vee kohta lasta 8 tundi seista. Juua ära päeva jooksul.

21. Mädarõigas - 250 gr puhastatud juuri riivida, peale valada 3 liitrit vett. Keeta 20 min, juua 3 x päevas 100 ml. Vererõhk alaneb juba nädalaga. Mugav on kasutada vastavat taimevett: MÄDARÕIGAS

22. Pihlakas - klaasi keeva vee kohta supilusikatäis kuivatatud marju, lasta tõmmisel jahtuda, kurnata. Juua pool klaasi 2-3 x päevas.

23. Porgandimahl ja peedimahl - mõlemat mahla klaasitäis, jõhvikamahla pool klaasi, pool klaasi piiritust ja klaasitäis mett. Segada ja lasta pimedas, jahedas kohas 3 ööpäeva seista. Võtta 3 x päevas 1 spl.

24. Peedimahl - 2 klaasi peedimahla, poolteist klaasi jõhvikamahla, 250 gr õiemett, 1 purustatud sidrun ja klaas viina. Segu võtta 2 spl tund aega enne sööki 3 x päevas.

25. Sibulamahl ja kartulimahl - isegi kartulikeeduvesi lisaks mahladele aitab samuti vererõhku alandada.

26. Sidrun küüslauguga - 3 sidrunit ja 3 suurt küüslaugupead lasta läbi hakklihamasina või purustada köögikombainis, valada peale 1200 gr keedetud vett, lasta ööpäev seista, tihti segades. Kurnata ja võtta 1 spl 3 x päevas pool tundi enne sööki.

27. Antioksüdandid - tomat, tiull, kurk - tomat sisaldab palju kaaliumi ja magneesiumi, mis mõjuvad vererõhu alandamisele soodsalt. Kurki soovitatakse süüa koos koorega, kuna koor sisaldab palju kasulikke aineid, mõruained kurgis ja selle koores omavad ka vähivastast toimet. Kasulikud on ka basiilik ja spinat.

28. Söö kartuleid ja teisi kaaliumirikkaid toiduaineid!

29. Lisa oma menüüsse tume šokolaad. Jälgi, et selle kakaosisaldus oleks vähemalt 70%.

30. Lisa smuutidesse nitraate. Näiteks peet või rohelised lehtköögiviljad on nitraadirikkad.

 

JA VEEL 22 MUUD VÕIMALUST VERERÕHU ALANDAMISEKS

 

1. Kõnni tempokalt – vähemalt 30 minutit kiirkõndi päevas aitab võidelda hüpertoonia vastu.

2. Hinga sügavalt sisse ja hoia hinge kinni. Tee nõnda viis kor­da, oota paar minutit ja korda - see aitab vererõhku normaliseerida.Õige hingamistehnika ja meditatsioon aitab vähendada reniini tekitavaid stressihormoone, mis tõstavad vererõhku.

3. Masseeri mitu korda päevas mõlemat jalatalda, eelitatavalt pärast leotamist soojas vees.

4. Sikuta aegajalt sõrmedega oma kõrvu üles ja alla.

5. Aseta keskmine sõrm ükskõik kumma kõrva nukile ja vajuta tugevasti, lugedes viieni või seitsmeni.

6. Masseeri ligemale viis minutit keskmise või väikese sõrme küü­nevallidel olevaid punkte, vajutades neile tugevasti mitu korda päevas.

7. Tõmba aegajalt varbaid konksu ja siruta välja.

8. Sooja vanni tegemine, võib lisada rahustavaid õlisid.

9. Tarbi koeoensüüm Q10-t sisaldavaid toidulisandeid.

10. Tarbi mõõdukalt alkoholi. Uuringud näitavad, et üks 0.33l purk õlut või 150ml veini päevas vähendab südamehaiguste esinemist edukamalt kui alkoholi mittetarbimine.

11. Hakka jooma kofeiinivaba kohvi!

12. Ära veeda tervet päeva laua taga! Rohkem kui 41 tundi kontoritööd nädalas tõstab hüpertoonia riski lausa 15%.

13. Lõdvestu, kuulates rahustavat muusikat.

14. Otsi norskamise vastu abi! Paljudel uneapnoe käes kannatavatel inimestel on kõrge aldosterooni – hormooni, mis tõstab ka vererõhku – tase.

15. Vähenda soolatarbimist – see alandab vererõhku ning on kogu organismile kasulikum.

16. Hoidu mokatubakast!

17. Ole kaaslasega koos. Uuringud on näidanud, et lähedus kaaslase või perega aitab hoida vererõhku madalamal.

18. Puista tassi supilusikatäis maisijahu, vala see siis ääreni täis kuuma vett ja jäta ööseks seisma. Hommikul joo vesi ettevaatlikult ära, et sade põhjast üles ei loksuks.

19. Pese ja peenesta uhmris kolm supilusikatäit hirsitangu, kuivata­ ning söö päeva jooksul vett peale joomata ära.

20. Pane 10-15 minutiks sääremarjadele sinepiplaastrid või kuum kott või leota jalgu kuumas vees ja mähie ennast seejärel soojalt sisse.

21. Kanna vasaku käe randmel vaskkäevõru.

22. Eelkõige tuleb siiski üles leida PÕHJUSED, mis tekitavad vererõhu tõusu.

 

Koostas Piia Kõverik

Kui soovite artiklit levitada, siis on tingimuseks, et  lisate viite www.elujoukeskus.ee  veebilehele.

Allikas: Kaika Lainest Vangani 3. raamat + artiklid neti avarustest