Madal vererõhk – looduslikud lahendused väsimuse ja pearingluse vastu

Madala vererõhu korral masseerimise punktid

Kuidas tõsta madalat vererõhku loomulikul teel?

Akupunktuuri punktid, lihtsad harjutused ja tõhusad taimed väsimuse ja uimasuse vastu.

 

Kas oled vahel tundnud, et hommikul on raske ärgata, päeva jooksul kummitab sind loidus ja pea kipub ringi käima? Madal vererõhk ehk hüpotoonia ei pruugi olla eluohtlik, kuid võib igapäevast toimetulekut tugevalt mõjutada. Väsimus, pearinglus, külmad jäsemed ja keskendumisraskused on selle levinud kaaslased. Õnneks saab looduslike vahenditega oma enesetunnet toetada.

Akupressuur – keha äratamine läbi punktide

Teatud kehapunktide stimuleerimine võib aidata vererõhku tasakaalustada ja elujõudu suurendada. Proovi neid lihtsaid võtteid:

  1. Tallaalune punkt
    Rulli väikest palli (nt golfipall või kreeka pähkel) aeglaselt talla all, keskendudes survele keskmises piirkonnas. Tee seda mõlema jalaga 3–4 minutit.

  2. Varbapunkt
    Suru teise varba küüne juure läheduses olevat punkti kuni tunned kerget valu. See võib vähendada pearinglust ja turgutada energiat.

  3. Punkt jalal
    Põlve siseküljel, alumise ääre kõrgusel asub punkt, mida tasub hommikuti ja õhtuti vajutada – 20 tugevat survet sõrmega aitab keha käivitada.

Liikumine ja karastamine

Üks tõhusamaid viise end „käima lükata“ on liikumine ja külma vee kasutamine:

  • Hommikune külma veega ülevalamine ergutab vereringet ja selgitab mõtted.

  • Proovi lihtsat harjutust: lama selili, tõsta jalgu vaheldumisi 10 korda, siis mõlemad jalad korraga – väljahingamine tõstel, sissehingamine langetamisel.

  • Ka kükid hommikul on abiks, eriti kui tunned end unisena.

Taimede vägi

Loodus pakub mitmeid turgutavaid taimi ja segusid, mis võivad aidata vererõhku tõsta ning elujõudu taastada:

  • Kofeiin – mõõdukas kogus kanget teed või kohvi võib aidata, kuid kui see ei mõju, lisatakse vahel tilk konjakit või Bittneri palsamit (ettevaatust, kui esineb südame- või maoprobleeme).

  • Toniseerivad taimed –  ženšenn, sidrunväändik jt. Nende tarvitamisel jälgi oma enesetunnet ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.

Vererõhku ergutavad ravimtaimed:

  • Hiirekõrv – tee 1 tl kuivatatud taimest 250 ml vee kohta, lase kergelt keeda, tõmba 5–10 min ja joo 2 tassi päevas.

  • Puuvõõrik – tee külmtõmmis, lastes taimel vees seista öö läbi. Hommikul kurna, soojenda ja joo päeva jooksul lonkshaaval.

Looduslik siirup sidrunist ja meest

Valmista kodune turgutav eliksiir:
Pese 6 sidrunit, eemalda seemned, purusta viljaliha. Sega see liitri keedetud (jahtunud) veega ja lase külmkapis seista 36 tundi. Seejärel lisa 500 g vedelat mett, sega ja hoia veel 36 tundi. Tarbi 50 g kolm korda päevas enne sööki.

Igapäevased valikud loevad

Lisaks taimedele ja harjutustele on oluline pöörata tähelepanu elustiilile:

  • Tarbi piisavalt vedelikku

  • Kasuta mõõdukalt soola

  • Väldi toite ja jooke, mis võivad vererõhku alandada (nt liigne alkohol, liigne magus)

  • Puhka, maga hästi ja liigu regulaarselt


Madal vererõhk ei pea olema igapäevane takistus. Keha kuulamine, õrn tugi akupunktuuri ja taimede kaudu ning teadlik eluviis võivad anda tagasi selguse ja tasakaalu. Kui soovid rohkem nõu ja toetust, oled oodatud Elujõu Keskusesse individuaalsele nõustamisele või looduslike toodete sekka piiluma.

Shopping Cart
Scroll to Top