Keha ja vaimu kohtumispaik!
 

Meelerahu praktikate kursus ehk tee sisemise rahuni hullumeelses maailmas

Praktika
 Registreerumine suletud
 
0
Kuj._meelerahu_praktikate_kursus_koopia1
Kuupäev: 11 Märts 2020 18:00

Koht: Rapla Elujõu Keskus

Meelerahu praktikate kursus ehk tee rahuni hullumeelses maailmas.
8- nädalane praktiline kursus.
Alates 5. veebruarist, kolmapäeviti, kell 18.00-20.00
Rapla Elujõu Keskuses
Investeering enda heaolusse ainult 12 eurot nädalas!
 
 
Teadvelolek, ärksameelsus, meeleteadlikkus, tähelepanelikkus, kohalolu, vaikus - need tunduvad praegusel ajal nagu moesõnad.
 
Ärksameelsus on tegelikult ELUVIIS, mitte kaval tehnika või lühiajaline moeröögatus.
 
Kas sina tunned ka vahest, et elu läheb üha kiiremaks ja närvilisemaks? Oled pidevalt stressis, masendunud, väsinud... Läheb üks päev teise järel, üks nädal teise järel ja siis juba aasta aasta järel... aga seda rahu ei tule ja tule, aina kiiremaks ja hullemaks läheb...
 
Otsid pidevalt õnne ja meelerahu, teed ikka rohkem ja rohkem tööd, et jõuda selleni... Kui saan selle tehtud, kui saavad lapsed ära suureks, kui saab pangalaen kaelast ära, siis peaks rahulikumaks muutuma... Tuleb tuttav ette? Elu aga näitab, et sellest pingutamisest ei piisa, tulevad uued mured ja probleemid ja olukorrad. Ja samas jooksed sa suure pingutamise ja rabelemisega hoopis ise õnne eest ära.
 
Mis asi on sinu jaoks õnn? Õnnelikkus ei ole sama, mis elevus, põnevus, sõltuvusest saadav rahuldus, heakskiit, edu või asjade omamine. Need on aseained. Õnnelikkuse aseained on seotud väliste nähtustega, milleks on olukorrad, inimesed ja asjad.
 
Inimestel on tavaliselt väga raske uskuda, et õnne on võimalik saavutada ilma võitluse, raske töö ja valuta. Ja õnn võib olla jääv. Õnne leidmiseks ei pea sa MITTE MIDAGI tegema, vaid nautima PRAEGUST HETKE. Selles on kogu elu tarkus! Õnn on kas praegu või mitte kunagi!
 
 
Aga mis siis, kui võiksid hakata koheselt elu nautima? Mis siis, kui võtad oma elu juhtimise enda kätte? Ei jätka enam autopiloodil. Mis siis, kui on võimalik ärgata unest ja hakata elama elu täiel rinnal, täie tähelapanuga, rõõmu ja kergusega! Mis siis, kui sa oledki juba õnnelik! On ainult vaja hakata seda teadvustama oma sees. On vaja osata teadvustada praegust hetke.
 
Selleks see kursus ongi, et AIDATA SUL TAASAVASTADA OMA SISEMINE MEELERAHU.
 
Kursuse põhituumaks on TEADLIKKUSE ARENDAMINE, saada teadlikuks oma mõtetest, oma tunnetest, oma tegevustest.
 
Mida ärksameelsus siis sulle pakkuda võib?
 
Kõigepealt oskad teadvustada, et elad oma elu automaatpiloodil, sellest tuleb ÄRGATA.
Sa oskad märgata oma emotsioone, seega on sul siis võimalik ka neid juhtida.
Oskad märgata oma tundeid.
Oskad märgata oma igapäeva tegevusi, oskad neid nautida, tunned tegemistest rõõmu.
Kindlasti muutub uni paremaks.
Kõige pingelisemal ajal oskad ennast täielikult lõdvestada.
Sa oled hinnangutevaba, aktsepteerid teisi sellistena,nagu nad on. Ka isennnast muidugi.
Sa oled enesekindlam, julgem, avatum.
Sa oled teiste suhtes hoolivam,sõbralikum.
Ühesõnaga, saavutad mõnusa meelerahu, elad elu täiega!
 
Kui sa ei ole enam ärritunud,stressis,kurnatud või vihane,siis suudad ka elu nautida!
 
Kursus on üles ehitatud põhiliselt Mark Williams, Danny Penmani Ärksus raamatu järgi. Raamatus kasutatud praktikad on tõestatud paljude teaduslike uuringutega, mis põhinevad 8-nädalasel praktiseerimisel.
 
Kursus kestab 8 nädalat. Kokku saame 1 x nädalas kolmapäeviti, kell 18.00-20.00.
 
Iga nädal on uus vaatenurk, kuidas läheneda teadvelolekule igapäeva elus. Kohapeal praktiseerime koos teadveloleku ja meelerahu harjutusi, arutleme vabas vestlusringis.
 
Käsitletavad teemad:
 
1. Märka automaatpiloodil olemist. Vaheta teadlikult käiku. Saad aimdust,mis juhtub siis, kui suunad kogu tähelepanu, teadvuse ainult ühele tegevusele.
2. Keskendume kehale. Keha kuulamine, teadlikkus kehast. Treenime mõistust, et võiksid keskenduda kogu tähelepanuga otse keha tunnetele ilma midagi hindamata või analüüsimata.
3. Torma teadlikult vähem. Tegevuse sooritamisel on meeleolu sageli sama tähtis kui tegevus ise. Kuidas leppida ekslevate mõtetega.
4. Kuidas väljuda kuulujutuveskist. Sa võid suhtuda ebameeldivatesse mõtetesse samamoodi nagu raadio on unustatud mängima taustaks, selle peale sa ometigi ei ärritu...
5. Uurime raskuseid, mis elus ette tulevad, ei väldi neid, vaid astume vastu.
6. Uurime, kuidas negatiivsed mõttekobarad lagunevad ajapikku, kui harjutad meditatsiooniga armastust, hoolivust ja kaastunnet. Kuidas saaksid end turgutada? Kuidas saaksid keset tormamist sammu aeglustada? Kuidas saaksid enda vastu lahke olla? Lahkus muudab maailma.
7. Kuidas teha targemaid valikuid, et jõuaksid tegeleda rohkem turgutavate tegevustega ja et tegevused, mis kurnavad ja raiskavad sisemisi ressursse, avaldaksid väiksemat mõju.
8. Aitab sul kõik õpitud tahud kokku põimida igapäevaellu.
 
 
Kokkusaamistel teeme palju praktikat, vestleme vabas ringis. Kohapeal mingeid märkmeid tegema ei pea,kogu materjali saab meili peale. Iga nädal saad uue kodutöö.Ei sa ei pea kirjutama mingeid töösid, kirjandeid... vaid pead jälgima oma tegevusi, märkama asju ja kõige tähtsam - hetkeks aja maha võtma ja vaikselt hingama, et tasakaalustada ennast. Juba 3 min teadlikku hingamist muudab su elu!
Kui soovid näha tulemust, tuleb päevas võtta endale aega vähemalt 20 min.
 
Teadveloleku praktika on sama efektiivne nagu antidepressandid, kuid ilma ravimi kõrvaltoimeta.
 
On teaduslikult tõestatud, et teadveloleku kasutamine vähendab stressi ja ärevust.
 
Ärksus ehk teadlikkus on tegevus või protsess, mis ajapikku praktiseerides süveneb. Sellest saad kasu ainult siis, kui suhtud sellesse suure pühendumisega, järjepidevalt praktiseerides.
 
Selle tee alguses on mõistlik, kui sul on juhendaja, kes toetab ja toetav grupp.
Väärtusta oma elu ja muuda/ kujunda teadlikult oma elu.
 
 
See teekond saab olema põnev ja kõigile kindlasti jõukohane. Avastamisrõõmu tuleb palju.
 
Kursus on jõukohane kõigile, ei pea omama mingeid eelteadmisi. Kursusele on oodatud kõik
Suurepärane võimalus tööandjatel panustada töötajate heaolusse. Tasakaalukas tööline on tõeline edu pant.
 
 
Tasu 8- nädalase kursuse eest on 96 eurot. See hind kehtib korraga makstes, enne kursuse algust, arve alusel. Kokkuleppel saab ka muid maksmise variante.
 
Grupis suurus on maksimaalselt 12 inimest. Registreerida ainult kirjalikult See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Rohkem infot tel. 53481347
 
Kursust viib läbi Piia Kõverik
Rapla Elujõu Keskuse hing
Elujõu ja rõõmu looja
Teadlikkuse praktiseerija

 

Telefon
53481347
E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Aadress
Ööbiku 2, Rapla

 

Kõik kuupäevad


  • Alates 05 Veebruar 2020 18:00 kuni 25 Märts 2020 18:00
    Kolmapäev