Keha ja vaimu kohtumispaik!

pais1

 

Karl Nieleri helikontsert

Praktika
 Registreerumine suletud
 
1
image
Kuupäev: 27 August 2020 18:00

Koht: Rapla Elujõu Keskus

KARL NIELER - “LILLE HÄÄL”

Elukutselise muusiku, Karl Nieleri live-improvisatsioonid 30 India helisfäärile, 6 gongile, 10 tingsha zimblile, 8 tiibeti kellukesele, fagotile ja teistele Himaalaja pillidele.

Kogu loodus koosneb võngetest. Helid on meie jaoks kuuldavaks saanud võnked. Kogu meile nähtav ja nähtamatu maailm, ka inimesed, on osa sellest “lõpmatust muusikast”.

Põhja-India helisfääride tugevad võnked ja pikalt haihtuvad helid on midagi palju enamat kui lihtsalt lõõgastumine, nad avavad uksed sügavale iseendasse või kosmose kaugustesse. See ainulaadne helide konstellatsioon sai algtõuke ühest suurest, ülemheliderikkast ja puhta intonatsiooniga helisfäärist.

“Inimene on hing ja hingel on keha. Me kuuleme kogu kehaga ja vahel ütleme, et see läks mulle südamesse. Me kuuleme kõrvade, luude, kogu kehaga ja keha veega, juba emaüsast saadik. Tänapäeval püüavad inimesed endasse koguda palju head, aga kahjuks unustavad paljud ära vaikuse, unustatakse olla lihtsalt tühi - nagu üks kõlakauss, mis saab alles tühjana kõlada.

TULGE KONTSERDILE JA LASKE OMA HINGEL HELISEDA, TÜHJAKS SAADA ON HEA..., kutsub Karl. Kutsub ka Rapla Elujõu Keskus, Piia Kõveriku juhatusel.

Muusikust:
Karl on sündinud Tallinnas, vitraažikunstnikute peres. Muusiku teekond sai alguse lapsena Eesti rahvatantsuga, seejärel rahvapilliansamblis “Piibarid” Toivo Luhatsi juhatusel ja hiljem ka vanamuusika ansamblis “Linnamuusikud” Taivo Niitvägi juhatusel. 15-aastaselt tekkis Karlil huvi Ravi Shankari muusika vastu. Seega juba enne fagotiõpinguid muusikakõrgkoolides oli tal tekkinud musikaalne kogemus ja arusaam Lääne-Euroopa vanamuusikast ning Eesti ja India rahvamuusikast.

Karl õppis fagoti ja barokkfagoti erialal Karlsruhes, Genfis,Lyonis ja Tallinnas. Muusikaline elutee viis läbi Prantsusmaa, Hispaania ja Šveitsi Saksamaale, Münchenisse. Aastast 2001 töötab Karl soolo-fagotimängijana Müncheni Föderaalpolitsei Puhkpilliorkestris.

Aastatel 1989 -2020 osales Karl kontsertreisidel fagoti ja kontrafagoti mängijana läbi kolmekümne maa, plaadistused, ja raadio- ning teleülekanded erinevate rahvusvaheliste orkestritega nagu
- Orchestre des Champs-Élysées, muusikaline juht: Philippe Herreweghe,
- Orchestre Revolutionnaire et Romantique, John Eliot Gardiner,
- Les Musiciens du Louvre, Marc Minkowski,
- Freiburger Barock Orchester, René Jacobs,
- Australian Chamber Orchestra, Richard Tognetti,
- MusicAeterna, Theodor Currentzis,
- Concerto Copenhagen, Lars Mortensen,
- Wiener Akademie, Martin Haselböck,
- Helsinki Baroque Orchestra, Aapo Häkkinen.

2012.aastal avanes Karlile uus helide dimensioon ja maailm, mille koostamine kestis 2 aastat, nimeks “Lille Hääl”.

Selle helimaailmaga on Karl esinenud Saksamaal, Flörsheimi Hospiitsis, Seminarizentrumis “Sonnenstrahl”, Müncheni Föderaalpolitseis, Prantsusmaal - katoliku kirikutes Grenobli lähedal, Toulousis - Aasia Kunsti ja Antiikse Egüptuse Muusemumis,
Eestis - Tartu Klaaspärlimängul 2017, TMK - Teadliku Muutuse Kunst Lilleorus, Igvar Villido juhatusel, erinevates Tallinna saalides, Haapsalu Eesti Õigeusu Kirikus, Rapla Elujõu Keskuses Piia Kõveriku juhatusel, Alter Stuudios Tallinnas ja paljudes teistes kohtades.

YouTube:
Karl Nieleri helisfäärid, Dolores Hoffmanni (ema) vitraažid:
https://youtu.be/T7U5vzWyTdk

Tallinna TV, “Taevas ja Maa Keskuses”, saates “Terve Tervis”
https://youtu.be/xpKgiVJOR0o

Karl Nieleri YouTubei kanal:
J.S. Bach, BWV 196, “Der Herr denket an uns” Sinfonia - K.Nieleri seade kolmele fagotile ja kontrafagotile
https://youtu.be/9gQpElb3ytY

Kõlakauss saab heliseda ainult tühjana. Tulge helimassaazile ja teist saab sügav org kuhu voolavad ilusad helid, võnked mis inspireerivad teie südant ja hinge aeglasemale elurütmile.

LASKE OMA HINGEL LAULDA JA HELISEDA!


Osalustasu on 12 eurot.

On võimalik reserveerida aegu HELIMASSAAŽIKS ÜKSI VÕI VÄIKESES GRUPIS (2-3 inimest), pikkus 1 tund 15 minutit.

1 tund 35 eurot (Raplas on erihind, tavapärane on 55.-)
30 min. 20 eurot

Palun registreerige kontserdile ja eraviisiliseks helimassaaziks telefonil 53481347 või FB sõnumina või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Telefon
53481347
E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Aadress
Ööbiku 2, Rapla

 

Kõik kuupäevad


  • 27 August 2020 18:00
  • 30 Juuli 2020 18:00