Keha ja hingekohtumispaik!

Kuusk - meie elu tervendaja

Kuuse energeetika ei jää tugevuse poolest maha männi omast, ent erinevalt männist suudab kuusk anda ka loomingulise energia laengut ning vahel koguni inspiratsiooni kinkida. Kuuse energias on segunenud kõik – värvid, lõhnad, helid, maitseelamused.

Teda võib sisse hingata, teda võib kuulata, teda võib näha.

Ta sarnaneb sümfooniaorkestriga – muusikaga, mis haarab inimese tasapisi täielikult oma võimusesse ja lahustab ta endas.

Kuuseokastes on 40 - 100 x rohkem vitamiine ja mineraale, kui noni mahlas. See on meie kohalik noni, kümneid kordi rohkem C - vitamiini kui tsitruselistes, kõige rohkem klorofülli, kui üheski teises taimes – see on ime, see on looduse pakkumine meile. Oskame seda siis vastu võtta ja tänada. Otsitud nooruse eliksiir on kättesaadav igale inimesele, ei oma tähtsust kui suur on teie sissetulek – tee lähima kuuseni ei ole pikk. Miks mitte kasutada seda, mida eestlastel on kõige rohkem – kuuseokkaid. Kuusk on igihaljas, seega võib ta elusainet toota aastaringi.

ENERGEETILINE VÄGI

Soodsaim SUHTLEMISAEG: kuusk loovutab energiat hilisõhtul ja neile, kes ei karda öist metsa.

Kuusk on alati olnud jõu ja tugevuse sümbol. Kui teie aias on kuusk, laske tema okstel ikka ja jälle õrnalt läbi pihkude libiseda, et julgustada oma armastusega tema kasvu ja heaolu. Juba ainuüksi kuuse läheduses viibides kaovad nukrus, pelglikkus, pessimism ja ihnus. Kui võtate puust sageli kinni, pöördub kogu teie elu paremuse poole: mured ja hirmud vähenevad, ellusuhtumine muutub positiivsemaks.

Uuringud on näidanud, et Eestis pole ühtegi teist taimekooslust, mis kasutaks päikeseenergiat ära sama põhjalikult kui kuusemets. Kuuskede okaste kogupind on suurem, kui mistahes teiste taimekoosluste lehtede pind sama suurel maa-alal. Järelikult on kuusikus kõige suurem ka päikeseenergiat püüdvate pindade kogusumma.

Kuusele sobib kasvamiseks hästi sombune ilmastik. Mõõtmised näitavad, et pilves ilmaga on kuuse kasv isegi parem kui päikesepaistelise ilmaga.

KASULIKKUSEST

Kuuse okastes leidub võrdlemisi rohkesti C-vitamiini, aga ka A-provitamiini karotiini, klorofülli, samuti mineraalainete raua, kroomi, vase, alumiiniumi ja mangaani soolasid, eeterlikke õlisid ja parkaineid. Sisalduselt lähedased on ka kasvud.

Kuuseokkad ja -kasvud on:

- virgutava, tugevdava ja elustava mõjuga

- väsimuse ja närvilisuse peletamisel

- kiirendavad vereringet, parandavad vereloomet

- leebelt diureetiline (uriinieritust soodustav) toime

- antibiootiline (mikroobidevastane) toime

- köha ning külmetushaiguste puhul

- peavalu puhul - oksad tambi peeneks, aseta kahe linase riidetüki vahele, saputa sooja vett peale ja aseta kas ümber pea või kaela.

KLOROFÜLL

Kuuse okkad on tumerohelised, seega sisaldavad eriti rikkalikult klorofülli.

Klorofüll on sama oluline kui päike. Ei ole elu ilma päikeseta, ei ole elu ilma klorofüllita. Klorofüll on päikeseenergia füüsiline vorm. Tarbides klorofülli, laseme oma sisemistel organitel kümmelda päikesevalguses.

Klorofüll hoolitseb meie keha eest, kui hell ja hea ema. Ta ravib ja puhastab kõiki meie organeid ja isegi hävitab sisemisi vaenlasi: patogeenseid baktereid, hallitust jms.

Mida enam klorofülli me tarbime, seda tervem on meie soolte mikrofloora. Terves soolestikus toimub heade bakterite toimel vitamiinide tootmine-imendumine.

Kuusk on aidanud inimest külmetuse, reuma vastu, haavade ravimina, ta saadab meid kõige pühalikemates toimingutes.

Kuuseokkad on rikkad askorbiinhappe poolest (keskmiselt 400mg%), neis leidub raua, kroomi, vase, alumiiniumi ja mangaanisoolasid, eeterlikke õlisid ja prakaineid. Okastes (männi, kuuse, seedri) leidub veel valkaineid, tärklist, mineraalsooli, vitamiine. Käbi sisaldab eeterlikke õlisid 0,15-0,35%, tanniine 6,7%. Koor sisaldab tanniine 8-16% aga okkad üle 10%.

VITAMIINIJOOK

Et okkad sisaldavad rohkesti C- ja K vitamiini, A –provitamiine, võiks valmistada keha tugevdamiseks ja C-vitamiini vaegusest ülesaamiseks kuuseokkajooki.

Lõika kääridega okkad peenemaks, lisa kuuma vett, mett, sidrunimahla. Vett 1:5

Talvisel ajal lastakse seista 8-10 päeva soojas kaane all. Kurnatakse, panna külma. Juuakse pool klaasi ülepäeva. Teine doseerimise variant 40 tilka talvel ja 20 tilka suvel.

Üheaastaste võrsete okaste C vitamiini sisaldus on 200-900mg%, seega vähemalt 5-6 korda rohkem kui tsitrusviljades. C vitamiini sisaldus tõuseb sügise saabudes pidevalt ja saavutab kevadeks kõrgema taseme, ületades kõiki kultuurseid marju-puuvilju tsitruselisi, musta sõstart ja ning konkureerides kibuvitsamarjadega.

NB! C-vitamiin laguneb kergesti temperatuuri, hapniku ja valguse toimel. Paneb mõtlema, kuidas saadakse "kasulikud ja tervislikud" C- vitamiiniga tooted, mis meil poelettidel müügil?

VAJAME C-VITAMIINI:
*
organismi vastupanuvõime tõstmiseks, kevadväsimuse ja stressi peletamiseks,
* ühendavate kudede moodustamiseks nahas ja luudes, mis aitab säilitada veresoonte elastsust,
* rasvhapete ja A-, D-, E-, B1-, B2-vitamiinide oksüdatsiooni vähendamiseks ning kaitsmaks valke, rasvu, süsivesikuid ja nukleiinhappeid (RNA, DNA) vabade radikaalide kahjuliku toime eest,
* aminohapete (fenüülalaniini, türosiini) ainevahetuses,
* vähendamaks nitrosoamiinide teket, * foolhappe ja B12-vitamiini ainevahetuseks,
* aju normaalseks funktsioneerimiseks,
* steroidhormoonide sünteesi mõjutamiseks ja sapphappe tekkimiseks kolesteroolist ning vere kolesteroolitaseme tasakaalustamiseks
* luude vastupidavuse, tervete hammaste ja igemete tagamiseks,
* raua omastumise suurendamiseks

SIIRUPI VALMISTAMINE


1.Lase kuusevõrsed keema tõusta, jäta üheks ööks tõmbama.
Kuusevõrseid ja vett võta ühepalju.
2. Kurna vedelik läbi sõela.
4. Pane kurnatud vedelik uuesti tulele ja lisa ühe liitri vee kohta kaks
klaasi suhkrut. Sega puulusikaga.
5. Keeda leent, kuni see muutub paksuks siirupiks

Vala kuusekasvud üle kuuma siirupiga mis on valmistatud 1 kg. suhkrust ja 1 liitrist veest.
Lisa 1 sidrun.
Lase seista jahedas kuni 1 nädal.
Kurna ja pane purkidesse.

PEAVALU vastu. Oksakesed tambiti peeneks, asetati kahe linase riidetüki (või ühe kahekorra keeratu) vahele, saputati pisut sooja vett peale ja asetati ümber pea (või kaela).

TRAHHEIIDI (hingetoru põletiku), bronhiidi (kopsutorude limaskesta põletiku) ja bronhiaalastma raviks kasutatakse tõmmist, kus 1 kl vee kohta võetakse värskena 40 g peenestatud või siis kuivatatult ¼ teeklaasi okkaid, keedetakse 20 min, lastakse 2 tundi tõmmata, kurnatakse ja lisatakse aurunud veekogus. Juuakse päeva jooksul ära 2–3 annusena. Samasuguse tõmmisega loputatakse angiini korral kurku (kuristatakse)

ARTRIIDI (liigesepõletiku) puhul kompresside tegemiseks kasutatakse tõmmist, kus ½ kl vee kohta on võetud 10 g okkaid, keedetud 15 min, kurnatud ja aurunud veekogus taastatud.

NINAPOLÜÜPIDE raviks pannakse 1 spl okkaid 1 klaasi keeva vette, lastakse 2–3 tundi tõmmata, kurnatakse. Juuakse hommikul enne sööki ½ kl. Olles 3 nädalat joonud, peetakse 3 nädalat vahet ja korratakse kuuri. Aastas tehakse 2 sellist 2-kuurilist tsüklit. Oluline on jälgida ka mõõdukat toitumisrežiimi. Efekt olevat suurepärane.

LIHASVALUDE puhul. Tinktuuri valmistamiseks võtta 5–10 osa viina ja 1 osa peenestatud droogi, lasta enne filtreerimist 1 nädal seista, vahepeal loksutada.

BRONHIIT (ka krooniline), ANGIIN, KÖHA ja üldse külmetushaigused.

- 1 spl kuusekasve valada üle 1 kl keeva veega ja lasta tõmmata 10–15 min. Juua ½ kl kaupa soojalt kuni 2 kl päevas.

- 1 spl kuusekasve valada üle 1 kl keeva veega, lasta soojalt sissemähituna (või termoses) tõmmata 4–6 tundi, kurnata ning juua päeva jooksul väikeste lonksudena (1 klaas).

EMAKAVEREJOOKSU, VALGEVOOLUSE ja SÜDAME LAIENEMISE ning NÄRVINÕRKUSE korral kasutatakse kuusekasvude vanne. Keedetakse kuni 2 kg kasve 3–4 liitris vees ja kurnatakse see vannivette, mille soojuseks 34 °C. Vannis ei soovitata olla korraga kauem kui 20–30 min.

Dr.Birscher, nimetab klorofülli „kontsentreeritud päikese energiaks”

1.Ta märgib, et tugevdab südame funktsioone, mõjutab veresoonkonda, emakat, kopse ja soolestikku.
2. loodus kasutab klorofülli kui keha puhastajat, ülesehitajat ja toksiinide neutraliseerijat.
3. Klorofülli rikas mahl võib lahustada arme, mis on tekkinud kopsudele happeliste gaaside sissehingamisel. Süsinik monooksiidi mõju muudetakse minimaalseks, kuna klorofüll suurendab-toetab hemoglobiini tootmist.
4. Aitab langetada kõrget vererõhku, kuna viib kehast välja toksiine ja annab verele rauda, mis toetab vereinget.
5. See puhastab verd.
6. See käitub kehas puhastajana.
7. Pese mahlaga vaginaalsete infektsioonide korral
8. Aitab hambahaiguste korral
9. Aitab leevendada kurguvalu.
10. Aaitab parandada naha probleeme
11. Seda võib kasutada kui steriliseerijat.
12. Kasutades koos kergelt seeditava toiduga, võib see ära hoida juuste hallinemist.
13. Kasuta seda värske, elusa vitamiinide allikana oma tervise jaoks.
14. Kasuta seda eriti tema suurepärase kaitse ja ravitoime tõttu.
15. Annab tugevuse, tervise ja hingelise heaolu
16. Aitab ülesehitada puhta vereringe ning korraliku seedimise.
17. On ideaalne suupuhastmiseks ja eemaldab toksiinid hammastelt ja igemetelt.
18.Kombineerituna elusa toiduga on see suurepärane kõigi verehaiguste sh ka aneemia puhul.
19. On suurepärane naha puhastaja ja ilusaks muutja.
20. Pane leotist vannivette, leota ennast 15-20 minutit, loputa maha jaheda veega.
21. Toksilised metallid – plii, kaadmium, elavhõbe, alumiinium ja liigne vask viiakse kehast edukalt välja.
22. Aitab leevendada radiatsiooni, mis tuleb TV ja arvutiekraanidelt
23. On suurepärane abivahend kõhukinnisuse vastu, hoides sooled puhtad.
24. On kasulik kapillaaridele

HOIATUSEKS

Valmistaud droogasid mitte kasutada üle 3- 4 nädala järjest. Pidada nädal vahet, siis vajadusel uus kuur.

Vastunäidustatud raske neeru - ja maksakahjustuse korral,raseduse ja imetamise ajal.


Koostanud Piia Kõverik

Kui soovite artiklit levitada, siis on tingimuseks, et  lisate viite www.elujoukeskus.ee  veebilehele.

Kasutatud materjal:

loodustuba.wordpress.com

 paiksetoit.ee

 maarohud.weeblu.com