Keha ja hingekohtumispaik!

Pilates

Piia Pilates

Pilates on kaasaegne keha vormi säilitamise süsteem, mis on saanud oma nime looja Joseph Hubertus Pilatese järgi, kes sündis 1880.aastal Saksamaal. Ta oli lapsena palju haige, põdes mh. reumat, astmat ja rahhiiti. See motiveeris teda tegelema erinevate liikumis- ja sportimisviisidega ja juba üsna varakult hakkas ta inimeste tervise parandamise nimel tööd tegema. Ta hakkas välja mõtlema harjutusi, mis aitaksid pärast haigusi ja vigastusi paranemisele kaasa, mis ühtlasi tugevdasid ka immuunsüsteemi.

"Oluline pole mitte see, mida te teete, vaid see, kuidas te seda teete."

 

Kas sina soovid ka endale tugevat, kuid seejuures paindlikku ja saledat keha? Või vaevavad sind erinevad kaela-, õla- ja seljaprobleemid?

Siis on sul õige aeg proovida pilatese tehnikat. Pilates on eelkõige ikkagi tervisevõimlemine. Pilatese harjutuste eesmärgiks on tasakaalustada lihaseid. Mida tugevamad ja tasakaalustatumad on meie süvalihased ehk sisemised lihased, seda paremini suudame me oma igapäevaste toimingute hakkama saada.

Vaata pilatese kohta rohkem infot teistest artiklitest.

Piia Pilates

Ilma liigset lihasmassi kasvatamata parandab pilatese treeningmeetod lihaste toonust ja tugevdab neid, eriti kõhupressilihaste piirkonnas ja seljal.

  • Harjutused selja paindlikkuse ja liikuvuse arendamiseks parandavad rühti ja annavad väljasirutatuse tunde.
  • Parandab vereringet ja seedimist.
roller

Tundides kasutame ka abivahendeid– rollereid, mis on valmistatud vahtkummist, millest ka nende nimetamine vahurullideks ehk rolleriteks.

Rolleri idee seisneb selles, et see pakub lihastele samasugust mõju kui spordimassaaž.

RÜHMATREENING

Treeningrupid on väikesed, kuni 12 harrastajat. Sellepärast on ka vajalik eelnev registreerimine.

Treeningud toimuvad personaalse juhendamise põhimõttel, sest sellisel juhul saab tagada tundide efektiivsuse.

Iga harrastaja täidab grupiga liitudes ankeedi, mis võimaldab treeneril arvestada harrastaja tervise ja sportliku taustaga.

© 2016-2021 Rapla Elujõu Keskus. Kõik õigused on kaitstud.

Ööbiku 2, Rapla, 79514
+372 53481347

maksekeskus logo small

 

smartpost itella logo small

Sõbrad