Keha ja hingekohtumispaik!

Rahvatarkus

Mis on HÜDROSOOLID?

Hüdrosoolid on puhas ja looduslik vesi, mis tekib taimsete materjalide, nagu lehed, lilled, koored, marjad, puit, varred ja juured, aurude destilleerimisel . Neid toodetakse sama destilleerimisprotsessi käigus, mis ekstraheerib ka eeterlikke õlisid.

Sinu harmoonilise ja tasakaaluka elu võti – Hawaii andestusmeetod – ho’oponopono

"Anna teistele andeks, mitte sellepärast, et nad väärivad andestust, vaid sellepärast, et sa väärid rahu."

~ Jonathan Lockwood Huie

Igapäevaelus puutume me tihtipeale kokku inimestega, kes panevad meid ennast tundma väga erineval moel.

 Harilik iisop on üks vanimaid vürtsikaid ja aromaatseid taimi. Rahvasuus nimetatakse seda PÜHAKS ÜRDIKS.Sajandeid on seda taime kasutatud mitmesuguste HAIGUSTE korral. Keskaegsed ravitsejad soovitasid pihustada siseruumides iisopi keeduvett, et epideemia ajal katku haigestuda ei saaks. Parim vahend hingamisteede probleemide puhul. Võimas rögalahtistaja.

Omapärased OMADUSED

  • iisop on väga hea meetaim. Seda kasutatakse mesilaste ligimeelitamiseks ja saadakse KÕIGE KVALITEETSEMAT METT.

Arvan, et nõgest teavad ja tunnevad kõik inimesed. Nõges on väga hinnatud supertoit ja ravimtaim.

Nõgest on ravi eesmärgil kasutatud väga pikka aega. Ta on nii mitmekülgne taim, et lihtsam on nimetada neid haigusi, mida see ei ravi. Nõgesest kasutatakse lehti, õisi, seemneid, juuri. Juure preparaadid on sageli efektiivsemad kui lehtedest valmistatud.

Kuuse energeetika ei jää tugevuse poolest maha männi omast, ent erinevalt männist suudab kuusk anda ka loomingulise energia laengut ning vahel koguni inspiratsiooni kinkida. Kuuse energias on segunenud kõik – värvid, lõhnad, helid, maitseelamused.

Teda võib sisse hingata, teda võib kuulata, teda võib näha.

Mille poolest erineb kodus tehtud õli poes müüdavast magneesiumiõlist?  Poes müüakse nii magneesiumihelbeid kui magneesiumiõli. Euroopa kuulsaim magneesiumkloriid pärineb antiikse Zechstein soolajärve asemest. Järve ennast pole enam ammu olemas. Kunagise järve kohapeal, 1,500–2,000 m 

Männivaik on Emakse looduse poolt inimkonnale hindamatu kingitus. See on juba ammu tuntud oma tervendavate omaduste poolest. Männivaiku kasutasid planeedi eri paikade elanikud paljude haiguste ennetamiseks ja raviks. Traditsioonilised tervendajad on selle kasutamiseks proovinud erinevaid viise.

Saialillel on kodumaiste ravimtaimede hulgas väga tähelepanuväärne koht. Saialille säravad õied paistavad kaugele ja neid esineb põhilislet meil kahes varjunids,kollased või oranžikad.

 

Õitseb juunist septembrini. Saialillede õied ennustavad ilma. Kui hommikul pärast kella seitset on saialille õied veel suletud, siis tuleb sel päeval vihma.

Põdrakanep hakkab oma kaunist õieilu näiitama juulist ja kuni pea sügeseni välja. Peale ilusate roosakate õite köidab tema juures veel meeldiv lõhn ja rahustav toime.

Teda kasvab looduses laialdaselt, on tugev ja vastupidav, väga elujõuline. Näiteks pärast tulekahju on põlenud maal esimene tärkaja põdrakanep.

Harilik raudrohi on ilusate õitega, küllaltki intensiivse lõhnaga ja tugeva varrega tuntud ravimtaim. Kasvab niitudel, karjamaadel, teeservadel jm. kohtadel. Ühesõnaga, ta ei vaja erilisi nõudeid kasvupinnale, ta tuleb oma raudse iseloomuga igalt poolt võitjana välja. Õieilu näitab meile pikalt, juunist oktoobrini.

Kes ei teaks ühte järjekordset tüütut umbrohtu... Kindlasti oled mõnikord pahandanud, kui avastad, et jälle need tupsud riiete küljes. Selline see takjas on jah, haakub kohe sinu külge, andes märku, et hei, hei... ma olen ka olemas ja võib-olla abiks sulle.

Must pässik on maailmas üks vanim ja vägevaim raviseen!

Must pässik ehk chaga (ladina keeles Inonotus obliquus, inglise keeles chaga mushroom, vene keeles tšaga, soome keeles pakurikääpa, on seeneliik. Meil paljud nimetavad musta pässikukt ka kasekäsnaks (Piptoporus), aga see on täiseti teine seeneliik.