Keha ja hingekohtumispaik!

Parasiidid organismis

PARASIITIDE MÕJU ORGANISMILE

KUIDAS VABANEDA PARASIITIDEST ORGANISMIS

 

Peaaegu 90%-l inimestest elavad organismis parasiteerivad organismid - PARASIIDID.

 

Inimese organismis võib olla sadu parasiite,

kõige rohkem on helminte (nugiussid). Helmindid jaotuvad ümarussideks (nematoodid), paelussideks (tsestoodid) ja samuti imiussideks.

Inemesel esinevad kõige sagedamini askariidid, naaskelsabad, piugussid, keeritussid, lambliad, laiussid, ehhinokokid, kakssuud, maksa-kakssuulased.

 

Parasiidid elavad kopsudess, lihastes, liigestes, veres, lümfis, maksas, nahas ja isegi silmades, kõige enam aga soolestikus.

 

Nende suurust mõõdetakse mikromeetrites, kuid see võib ulatuda ka mitme meetrini. Parasiidid paljunevad katastroofilise kiirusega ja nende eluiga võib ulatuda kümnete aastateni.

 

Paljud parasiidid on niivõrd hästi kohastunud eluks inimorganismis, et nende kandja mitte mingil viisil ei tunne ja ei kahtlusta parasiitide olemasolu, olgugi, et organismis tekib mitmeid nende elutegevuse sümptomeid. Seda enam, et sageli on parasiitide poolt esilekutsutud sümptomid sarnased külmetusele, gripile, reumale, artriidile, seedetrakti haigustele jne.

 

Parasiidid söövad organismi saabuvat toitu, organismi rakke, kudesid, verd, organismi kogunenud jääkaineid jne. Nad purustavad rakke, veresooni, oskavad eelisjärjekorras kasutada organismi saabunud vitamiine, mikroelemente jne.

 

Häirub ainete omastamine, tekib nende defitsiit, kahjustuvad lümfisõlmed, soolestik, maks, sapijuhad, skeletilihased, närvisüsteem, normaalselt ei saa funktsioneerida taastumis- ja iseraviprotsessid.

Eelkõige nõrgestavad parasiidid ja nende elutegevussaadused immuunsüsteemi, mille tulemusel suureneb vastuvõtlikkus mitmesugustele haigustele, sealhulgas tuberkuloosile.

 

Parasiitidega nakatumise allikateks on kõige sagedamini loomad ja teised inimesed. Helmintidega nakatumine toimub kõige kiiremini mulla, tolmu, pesemata (halvasti pestud) käte kaudu.

Käed nakatuvad parasiitidega uste käepidemetest, ostukorvidest ja -kärudest poes, tualetis käimisest, koduloomade silitamisest jne.

Samuti kanduvad parasiidid, nende vastsed ja munad organismi halvasti pestud aed- ja puuviljade (soovitav alati pesta söögisoodat sisaldava veega), mittepiisavalt praetud või keedetud liha ja kala, vähesoolatud toodete, saastunud vee jms kaudu. Tuleb silmas pidada, et isegi rangel isikliku hügieeni ja toiduvalmistamise normide järgimisel varitseb alati oht nakatuda parasiitidega.

 

PARASIITIDE ESINEMISE TUNNUSED

 

Organismis võivad parasiitide esinemise tunnusteks olla:

väsimus,

rahutus,

depressioon,

mälumlüngad,

valud (peas, lihastes, liigestes, kõhus, silmade liigutamisel, keeles),

peapööritus,

vistrike ja lööbe tekkimisel nahal,

lima ja sülje eritumine,

kihelemine,

nohu, köha,

kõõm,

juuste väljalangemine,

küünte kihistumine ja murdumine,

unehäired (unetus, norskamine, sagedased ülesärkamised,

visklemine, hammaste kiristamine),

menstruatsioonihäired,

südame ebarütmiline töö,

seedehäired (kõhukinnisus või -lahtisus),

iiveldus,

oksendamine,

kõhupuhitus,

jalgade, käelaba, näo ja laugude paistetus,

lihaste ja liigeste põletikud,

mõnikord palaviku esinemine

 

Parasiitide tegevuse tulemusena võivad organismis areneda:

aneemia,

allergia,

hepatiit,

kopsupõletik,

skolioos,

gastriit,

düsbakterioos,

kandidoos,

psoriaas,

ekseem,

neurodermiit,

pankreatiit,

enterokoliit,

koletsüstiit,

hajutatud skleroos,

migreen,

südame-veresoonkonna haigused (müokardiit, infarkt, insult),

võivad tekkida polüübid ja kasvajad

 

Parasiitide poolt esilekutsutud haigused (neid on üle 100) võivad esineda Euroopas igal kolmandal inimesel. Väikelaste diatees ja allergia võivad samuti olla seotud parasiitide üleminekuga emalt lapsele, seda sageli raseduse ajaal.

 

Parasiitide tõttu tekkinud haiguste eripäraseks jooneks on nende aeglane areng (sümptomid muutuvad järkjärgult tõsisemaks), haiguskulgu iseloomustavad vaibumise ja ägenemise perioodide vaheldumine.

Nakatumise sümptomid võivad avalduda 2-3 päeva pärast või isegi aasta pärast nakatumist.

 

Varases staadiumis avalduvad tavaliselt allergilised reaktsioonid, köha, naha kestendamine, paistetus, lihas- või liigesvalud, lümfisõlmede suurenemine jne.

 

Mõnikord algab haigestumine kõrge palavikuga, mis võib kesta isegi 1-2 kuud.

 

Kui parasiidid hõivavad rohkem kui 10 % kehast, siis organism ei ole enam suuteline parasiitide elutegevuse produkte, toksilisi ekskremente kehast välja viima. Vesi on sunnitud neid toskilisi aineid mööda organismi laiali kandma ja olenevalt organsimi eripärast neid ladestama kopsudes, maos, piimanäärmnetes ja teistes kohtades. Oletatakse, et kui parasiidid haaravad organismist rohkem kui 40 %, siis hakkab arenema vähk.

 

ORGANISMI PUHASTAMINE PARASIITIDEST

 

Mistahes tervisehäire ilmnemise korral tuleb alati esmaajärjekorras vabaneda parasiitidest.

 

Milline ka ei oleks ravi (medikamendid, rahvalikud vahendid ja muud moodused), parasiitide esinemise korral lõplikku tervenemist ei toimu.

 

Eriti tuleb sellega arvestada aneemia ravimisel - paljud parasiidid on õppinud verest toituma või kasutama vereloomeks vajalikke toitaineid.

 

Parasiitide olemasolu on laboratoorsel teel raske kindlaks teha, analüüsid on väheinformatiivsed ja kallid.

 

Kindlam on regulaarselt profülaktilisi puhsatuskuure korraldada.

Seejuures peab tegevus olema suunatud nii parasiitidele hävitamiseks kui organismile abi andmiseks võitluseks nendega.

 

Parasiitidest täielik vabanemine on vaid siis võimalik, kui

1. antiparasitaarseid meetmeid kasutavad üheaegselt kõik perekonnaliikmed

2. pärast ravikuuri lõpetamist viiakse 10-14 päeva pärast läbi teine samasugune kuur.

 

Pidades silmas suurt helmintidega nakatumise tõenäosust, viiakse võitlust parasiitidega läbi 2 x aastas.

 

Parasiitidega tulevad hästi toime looduslikku päritolu antiparasitaarse toimega ained, mida on organismile kõige lihtsam manustada toiduga.

 

Lülitada menüüsse vastavad aed- ja puuviljad, marjad, ammustest aegadest toiduvalmistamisel kasutatavad maitseained ja ravimtaimed.

 

Kõige sagedamini kasutatakse soolikarohtu, puju, nelki, kreeka pähklipuu lehti - kooskasutamisel võivad nad hävitada 100 liiki parasiite. Samuti kasutatakse lavendlit, piparmünti, barbarissi, elupuud, vaaki, artišokki, granaatõuna, kõrvitsat (kõrvitsaseemned teevad solkmed liikumatuks ja aitavad neid soolestikust välja ajada), kreeka pähkleid, greipi, kollajuurt, küüslauku, saialille, võilille, ingverit (viimased 4 taime mõjuvad eriti tugevalt, hävitades isegi parasiitide munad ja vastsed).

 

Tugevate antiparasitaarsete omadustega on külmpressimise teel saadud taimsed õlid. Eriti tugevalt toimivad kreeka pähkli-, maarjaohaka-, viinamarjaseemne-, seedri-, lina- ja aprikoosiõlid.

Loetletud looduslikke vahendeid võib kasutada toitude, salatite valmistamisel.

Hästi toimivad nendest õli, mee, viina ja veini (alkohol ise soodustab parasiitide väljaajamist) baasil tehtud tõmmised.

Märgitakse, et parasiitide väljaajamiseks vajalikud doosid peavad olema piisavalt suured ja mõnikord võivad need esile kutsuda iiveldustunde. Jaapanalsed ei nakatu toore kala söömisel parasiitidega kuna söövad marineeritud ingverit.

 

Praktiseerivad ravitsejad on täheldanud, et parasiidid esinevadki sagedamini nendel inimestel, kellele ei meeldi ja kes ei tarvita eespool nimetatud ravimtaimi, maitse- või toituaineid.

 

Kasutada mesindussaadusi - taruvaiku, õietolmu jt.

 

Raskendada parasiitide elutegevust -

vähem tarvitada magusat,

rohkem kibeda maitsega toite,

hapendatud ja hapupiima tooteid,

maheliha,

naturaalseid absorbente (kliid, riisivesi, mustikakissell tatrajahust), külmutamata rohelisi ja oranže aed- ja puuvilju

 

Regulaarselt soodustada parasiitide hävitamise käigus tekkivate kahjulike ja toksiliste ainete eemaldamist organismist. Kõige paremini viib neid välja mesi ja mitmesugused meesegud, mis on koostatud ja valmistatud taimede baasil, mis on parajasti kättesaadavad või arvestades organismi eelistusi.

 

Organsimi kaitsevõime tugevdamine looduslike vahenditega ja soolhappe sisalduse normaliseerimine maos (organismi tunginud parasiidid hävivad juba seal).

 

Pärast parasiitide hävitamist ja väljaviimist on vajalik taastada soolestiku nomraalne mikrofloora, normaliseerida seedimine kasutades selleks mesindussaadusi, samuti kasutades vastavaid taimi, kasutades neid püreedes, salatites, ahju- ja grilliroogades jne.

 

MÕNED RETSEPTID PARASIITIDE HÄVITAMISEKS

 

1. Soolikarohi, koirohi, nelk, mesi.

Segada pulbristatud soolikarohi, koirohi ja nelk vahekorras 4:1:2. Võtta 100 g taimede segu ja 300 g hapukoore konsistentsini vedeldatud mett ja segada kompanendid omavahel.

Seederakti puhastamine. Võtta 1-2 tl segu 30 min enne sööki. Esimene päev enne hommikusööki, teisel päeval enne hommiku- ja lõunasööki, seejärel nädala jooksul enne iga söögikorda. Seejärel võtta ühel päeval nädalas enne iga söögikorda kuu aja jooksull.

 

2. Soolikarohi, koirohi, nelk, mesi.

Segada pulbrikujule viidud soolikarohi, koirohi, ja nelk vahekorras 4.1.2. Võtta 2 spl taimede segu, puistata termosesse, valada peale 2 kl keeva vett, lasta seista 12 tundi, kurnata, lisada 2 spl mett.

 

Seedetrakti puhastamine.

Võtta 15 ml tõmmist 30 min enne sööki. Esimesel päeval enne hommikusööki, teisel päeval enne hommiku- ja lõunasööki, seejärel nädala jooksul enne iga söögikorda. Seejärel võtta ühel päeval nädalas enne iga söögikorda kuu aja jooksul.

 

3. Saialill, köömen, kalmus, mesi.

Segada pulbriks jahvatatud köömneid, saialilleõied, kalmuse juured ja vedeldatud mesi vahekorras 1:2:1:0,5

Seedetrakti puhastamine. Võtta 1 tl tõmmist 30 min enne sööki. Esimesel päeval enne hommikusööki, teisel päeval enne hommiku- ja lõunasööki, seejärel nädala jooksul enne iga söögikorda. Seejärel võtta ühel päeval nädalas enne iga söögikorda kuu aja jooksul.

 

 

4. Nugiliste vastased taimed (vt allpool nimekirja).

Võtta 15 g segu mõnedest kättesaadavatest taimedest ja asetada termosesse, valada peale 1 kl keevat vett, lasta seista 4 tundi, kurnata, lisada 1 spl taruvaigu 20% tõmmist, loksutada.

Soolestiku puhastamine (nugilised). Võtta iga kord enne sööki 1 spl 3-4 x päevas.

 

5. Koirohi, mesi.

Koirohu pulber ja mesi segada vahekorras 1:1 tiheda massi saamiseni, jahvatatud kreeka pähkli pulbris veeretada massist väikesed kuulikesed.

Soolestiku puhastamine. Regulaarselt enne ja peale sööki neelata mõned kuulikesed.

 

6. Küüslauk, porgand.

Võtta 3 küüslauguküünt, 150 g porgandit. Komponentidest mahl välja pigistada.

Soolestiku puhastamine.Mahl ära juua. Seda vahendit valmistada ja sisse võtta iga 2 tunni tagant terve päeva jooksul.

 

7. Nelk.

Valmistada tee, ühe klaasi kohta 5-6 kuivatatud nelgi õiepunga.

Soolestiku puhastamine. Juua 30 min. enne iga söögikorda 1 kl. Lisada nelgipulbrit värskesse ananassi või porgandimahla.

 

 

Antiparasitaarse toimega taimede ja mesindussaaduste loetelu.

 

ANTIPARASITAARSED - kalmus, altee, aniis, basiilik, barbariss, kask, viinamarjad, nelk, sinep, granaatõun, vaak, mesik, karvane majoraan, naistepuna, metsmaasikas, paju, ingver, iisop, saialill, lodjapuu, kardemon, kassia, koriander, jõhvikas, kaneel, nõges, salatkress, metspipar, kollane vesikupp, seesam, kollajuur, lavendel, loorber, lina, takjas, sibul, lutsern, paiseleht, kadakas, muskaatpähkel, meliss, piparmünt, võilill, varemerohi, kreeka pähkel, haab, sõnajalg, pipar, petersell, soolikarohi, teeleht, puju, maarjaohakas, rabarber, rõigas, naeris, roos, rosmariin, kummel, ploom, magusjuur, raudrohi, kõrvits, till, apteegitill, kannike, osi, sigur, küüslauk, mädarõigas, salvei, safran, siilikübar, taruvaik.

 

USSIDE VASTASED - kalmus, aaloe, aniis, apelsin, sookail, tähtaniisipuu, banaan, kask, kikkapuu, käokuld, pohl, palderjan, ubaleht, galeega, nelk, kurereha, sinikas, mõru kirburohi, granaatõun, vaak, tamm, karvane majoraan, melon, metsmaasikas, naistepuna, maasapp, paju, viigipuu, iisop, lodjapuu, kapsas, kardemon, jänesekapsas, nõges, türnpuu, kanep, metrspipar, koriander, kaneel, üheksavägine, naistenõges, ürt punanupp, seesam, lavendel, sidrun, malts, lina, sarapuu, lehis, sibul, leeskputk, käokannus, moon, hanemalts, kadakas, piimalill, porgand, seebilill, piparmünt, võilill, harilik puuvõõrik, kreeka pähkel, kukehari, sõnajalg, maavits, pipar, petersell, virsik, soolikarohi, koirohi, portulak, rõigas, pihlakas, roos, rukis, aedruut, peet, keepuu, angervaks, liivatee, köömen, elupuu, kõrvits, raudrohi, till, humal, mädarõigas, karulauk, küüslauk, vereurmarohi, oblikas, tihashein, eukalüpt, moosesepõõsas, saar.

 

Allikas: Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo Isetervendaja käsiraamat.

Rohkem lugemist www.remedyway.ee