Keha ja hingekohtumispaik!

15 SOOVITUST, kuidas rahvalike vahenditega KÖHAST LAHTI SAADA

15 SOOVITUST, kuidas rahvalike vahenditega KÖHAST LAHTI SAADA.
 
Tavapärane arvamine on, et köha tekib külmetamise tagajärjel, kuid enamasti on köha tekitajaks vaja ka viirushaigust. Immuunsüsteemi languse korral on viirustel kergem külge hakata.
Viiruslik köha on alguses tavaliselt kuiv, ärritav, kinnine ning vähese rögaga.
 
Kuiva köha puhul tekib limaskestade tursumine ning kuivamine. Viiruslikust köhast kiiremini paranemiseks on vaja saada röga vedelamaks, et oleks seda kergem välja köhida.
 
1.Joo SOOJE JOOKE ja TEESID. Teedest võib kasutada nõmm-liivateed, teelehte, paiselehte, PIPARMÜNTI, RAUDROHTU, PÕDRAKANEPIT, nurmenukku, leedrimarju, pärnaõisi, IISOPIT, maarjaleppa, islandi samblikku, sibula koori. Kaasa aitab ka kuuma piima joomine, võib lisada soodat. Mugavalt saab teesid teha ka HÜDROSOOLIDEST, pihustades sooja vette taimevett.
 
2. Kasuta röga lahtistavaid SIIRUPEID. Imet teeb paiselehesiirup ( paiselehed ja suhkur kihiti, lase seista, kuni siirup on eraldunud alla). Populaarsed veel kuusevõrsesiirup, männikasvusiirup, angervaksasiirup.
 
3. AURU tegemine aitab veeaurul jõuda kaugemale kopsu ning rohkem röga vedelamaks teha. Auru tegemisel võib kasutada erinevaid lisandeid: männikasvusid, -oksi, KUUSEVÕRSE PULBRIT kuuseoksi, soodat, kartulikeeduvett.
 
4. Hinga SOOLATOLMU. Jahvata sool veel peenemaks, pane kilekotti, raputa ning hinga soolatolmu läbi kotiava. Või valid kurku KURISTADA SOOLAVEEGA.
 
5. Tee KÜÜSLAUGUINHALATSIOONI. Peenesta küüslauk, pane kuiva teekannu põhja ja hinga läbi kannutila küüslaugulõhna. Paranemine on garanteeritud!
 
6. Väga tõhus vahend on SIBUL MEEGA. Haki mugulsibul peeneks, pane mett peale, lase seista, kuni segu läheb vedelamaks ehk sibulamahl tuleb välja. Võta lusikaga ja iga natukese aja tagant. Mesi leevendab ärritust, neelamine muutub pehmemaks. Super segu!
 
7. Proovi ka MEEMÄHISE imesid. Mesi on sajandeid kuulunud imerohtude hulka. Meemähis aitab kiiresti vähendada lima ja röga, mis on üldjuhul köha tekitava ärrituse põhjuseks. Tee ainetest segu :1 spl mett, 1 tl jahu, 1 spl õli, võib lisada ka ingverit. Pane marli vahele ja aseta rinnale või seljale (mitte südamele liiga lähedale), kata soojalt.
 
8. SOOLALAHUSEGA MÄHIS seljale. Soolalahus ei tohi olla üle 10 % ja samas mitte alla 8%. Võta 1 liiter vett, sulata selle sees 3 spl (mitte kuhjaga) jämedat soola, tee puuvillane rätik selle sees märjaks, vääna nii palju, et ei tilguks enam väga, aseta seljale ja seo kinni õhku läbilaskva sidemega või pikema salliga, kata soojalt ja jäta ööseks. Mitte panna kilet!!! Korda mitmel õhtul. Vanal ajal raviti selliselt kopsupõletikke.
 
9. JALAVANNI vette lisa soodat, jämedat soola, sinepipulbrit või lihtsat sinepit, tärpentiini või erinevaid taimi.
 
10. Kasuta erinevaid SALVE, määrides neid rindkerele, kaelale või jalataldadele. Tuntud leevendaja on hanerasvasalv. Seda kasuta ainult siis, kui pole palavikku, sest see tekitab kehas kuumuse, et hakkaks higistama, kuid sellega võib tõusta ka palavik. Võib ka kasutada muid looduslikest taimedest tehtud põletikuvastaseid salve, nagu VAREMEROHU SALV. Varvaste vahele määri VIETNAMI SALVI.
 
11. SINEPIPLAASTRI tegemisel sama reegel, palaviku korral mitte teha. Leevendust saab ka PIPRAPLAASTRIST.
 
12. KUPPUDE tegemine on meil taas au sisse tulnud.
 
13. NIISUTA TOA ÕHKU. Kasuta difuuserites/ õhuniisutajates erinevaid eeterlikke õlisid: eukalüpt, mänd, kuusk, piparmünt, salvei, erinevaid taimedest aurutatud HÜDROSOOLE.
 
14. Tee HINGAMISHARJUTUSI. Võta veega purk ja puhu pikalt ning sügavalt läbi kõrre vette. Või puhud õhupalle täis. Selline toiming puhastab kopse.
 
15. Pane SIBULA RÕNGAD talla alla soki sisse.
 
Head paranemist!
 
Koostanud Piia Kõverik
 

Kui soovite artiklit levitada, siis on tingimuseks, et  lisate viite www.elujoukeskus.ee  veebilehele.

© 2016-2024 Rapla Elujõu Keskus. Kõik õigused on kaitstud.

Ööbiku 2, Rapla, 79514
+372 53481347

maksekeskus logo small

 

smartpost itella logo small

Sõbrad